Sektörde açık ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

Ekibe çok değer veriyor ve bir aile gibi görüyoruz.

Müşterilerimizle olan uzun soluklu iş birlikteliklerimizi tamamıyle "güven" üzerine kuruyoruz.

Son teknolojileri takip ederek sürekli bir adım sonrasını düşünüyoruz.

Son teknolojileri takip ederek üretim tesislerimizi sürekli güncel tutuyoruz.

Doğa dostu üretim tesislerimiz sayesinde enerjiyi verimli kullanıyoruz.

1980 yılında Hakkı Davas’in çiftçilik ile ise atılmasıyla başlamıştır.

1990 yılında Davas Tekstil serüveni Aydın-Söke Ovasında 5000 m2 kapalı alanda 50 TON/gün kapasiteli çırçır fabrikasıyla başlamıştır. Bugün yüksek teknolojinin imkânlarını kullanarak 20.000m2 kapalı alanda Çırçır Rollergin çiğitli pamuk işleme tesislerinde günlük 150 TON çiğitli pamuk işleme kapasitesine ulaşmıştır. Çiftçiden aldıkları pamuk oranı da artan çırçırlama kapasitesiyle orantılı olarak artmış olup sezonda alınan kutlu pamuk oranı 10000 TON’a ulaşmıştır.

2000 yılında artan heyecan ve yatırım yapma isteği, Davas Tekstil icin verimli bir yıl olup, 8.000 iğlik pamuk ipliği üretim tesisini faaliyete geçirmişlerdir. Tekstil sektöründe artan talebe cevap vermek adına sahip oldukları iğ kapasitesini 20.000m2 kapalı alanda 28.128 iğe çıkarmışlardır. Artan iğ sayısı demek, iplik çeşitliliğinin artması demektir. Bugün tamamı kendi Çırçır Fabrikalarında işlenen %100 Ege-Söke pamuğunu iplik olarak satma hedefine entegre olarak günlük 15.000 kilo penye, şantuk, kompakt ve siro iplik çeşitliliğiyle ulaşmışlardır.

Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek, tesisleri ve çalışanlarıyla yeniliklere kolayca adapte olabilen bir şirket olan Davas Tekstil A.S. , Türkiye pazarında seçkin müşterilere hizmet vermeyi sürdürmektedir.

1980 yılından bugüne kadar şirket olarak birçok gelişmelere ve değişimlere tanık olunmuştur; üretim kapasitesindeki artış, yatırımın ve istihdamın artması vs. Ancak değişmeyen tek şey Davas Tekstil’in kalitesi ve itibaridir. Söke-Sarıkemer’in gurur kaynağı olan işletme Türkiye ekonomisine ve çevresine sağladığı katkılarla yatırımlarına bu bölgede devam etmektedirler.