Kalite Politikamız

Davas Tekstil’il kalite anlayisi hammadde tedariginden baslayip satis sonrasi musteri memnuniyetine kadar devam etmektedir.

Söke Ovası’nda yetişen pamuklar circir fabrikamizda Pamuk Sorumlu Denetcileri tarafindan incelendikten sonra ozenle islenir. Islenen pamuk standatlara uygun sekilde iplik uretimi icin tasnif edilir.Renk, mukavemet, nem, cepel orani, uzun ve ince elyaf olma ozelliklerine dayanilarak siniflandirilan mahlic pamuklar, iplik fabrikamizda tecrubeli kadromuz ve sahip oldugumuz teknolojiyle uretilir.Nihai urun olan ipliğimiz uretimin her asamasinda kontrolden geçerek müşteriye ulastirilir. %100 Ege-Söke Mahlıç Pamuğu olan ipliklerimiz laboratuvarımızda Uster Tester 4 cihaziyla dünya standartlarina uygun olarak test edilir.

 

BCI

Pamuk dünyada neredeyse herkes tarafından her gün kullanılan ve Dünya’nın en önemli doğal ürünlerinden biridir. Pamuk  250 milyon kişinin geçimini kaynağıdır. Eğer sorumluluk bilinciyle hareket edilirse pamuk kendini yenileyebilen bir kaynaktır. 2005 yılında, vizyon sahibi kuruluşların oluşturduğu bir grup pamuğun geleceğini korumak için neler yapılabileceğini planlamak için bir araya geldi. “Daha iyi bir yol olmalı” diye düşündüler. Ve bu kavram orada şekillendi. Buna “İyi Pamuk” denildi.

 

OEKO TEX (İPLİK)

Dokumasız bileşenler de dahil olmak üzere yalnızca bütün içerikleri ile konulan sıkı kuralların gereklerini karşılayan ürünlere “Tekstilde Güven” etiketi verilmektedir. Bazı durumlarda aranan kriterler yasal düzenlemelerin de ötesine geçerek tüketiciye büyük bir gönül rahatlığıyla ürünü kullanma şansı sunar.