Kalite Politikamız

Davas Tekstil’il kalite anlayışı hammadde tedariğinden başlayıp satış sonrası müşteri memnuniyetine kadar devam etmektedir.

Söke Ovası’nda yetişen pamuklar çırçır fabrikamızda Pamuk Sorumlu Denetçileri tarafından incelendikten sonra özenle işlenir. İşlenen pamuk standatlara uygun şekilde iplik üretimi için tasnif edilir.Renk, mukavemet, nem, çepel oranı, uzun ve ince elyaf olma özelliklerine dayanılarak sınıflandırılan mahliç pamuklar, iplik fabrikamızda tecrübeli kadromuz ve sahip olduğumuz teknolojiyle üretilir.Nihai ürün olan ipliğimiz üretimin her aşamasında kontrolden geçerek müşteriye ulaştırılır. %100 Ege-Söke Mahliç Pamuğu olan ipliklerimiz laboratuvarımızda Uster Tester 4 cihazıyla dünya standartlarına uygun olarak test edilir.

 

BCI

Pamuk dünyada neredeyse herkes tarafından her gün kullanılan ve Dünya’nın en önemli doğal ürünlerinden biridir. Pamuk  250 milyon kişinin geçimini kaynağıdır. Eğer sorumluluk bilinciyle hareket edilirse pamuk kendini yenileyebilen bir kaynaktır. 2005 yılında, vizyon sahibi kuruluşların oluşturduğu bir grup pamuğun geleceğini korumak için neler yapılabileceğini planlamak için bir araya geldi. “Daha iyi bir yol olmalı” diye düşündüler. Ve bu kavram orada şekillendi. Buna “İyi Pamuk” denildi.

 

OEKO TEX (İPLİK)

Dokumasız bileşenler de dahil olmak üzere yalnızca bütün içerikleri ile konulan sıkı kuralların gereklerini karşılayan ürünlere “Tekstilde Güven” etiketi verilmektedir. Bazı durumlarda aranan kriterler yasal düzenlemelerin de ötesine geçerek tüketiciye büyük bir gönül rahatlığıyla ürünü kullanma şansı sunar.

INDITEX

Inditex, üretici firmaların bazı markalara üretim yapabilmesi için geçmesi gereken testler ve sağlaması gereken standartlar ile ilgili çalışma yapan bir kuruluştur. Hâlihazırda Inditex’in bünyesinde ya da Inditex’e bir nevi üye olan 8 marka vardır. Bunlar; Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home ve Uterqüe gibi büyük markalardır. Bu kadar çok büyük markanın bir arada bulunduğu bir grup olan Inditex, dünyanın en büyük moda perakendecilerinden birisi olarak ifade edilebilir.

Inditex grubunda bulunan 8 markaya ya da bu markalardan birine ürün üretebilmek için Inditex denetimlerini başarıyla tamamlamak gereklidir. Bu denetimler sosyal uygunluk denetimleri olarak da adlandırılabilir.

GOTS SERTİFİKASI

Organik Pamuk, konvansiyonel pamuğa göre tamamen doğal yöntemlerle üretilmekte ve doğanın korunmasını destek vererek, sürdürülebilir tarıma olanak sağlamaktadır.
Organik iplikler, toprakla ve tarımsal faaliyetlerle başlayıp, son tüketiciye ulaşıncaya kadar, her aşamada kontrol altına alıp sertifikalandırılmaktadır. Bu üretim zinciri doğaya, çevreye ve insana saygılı ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Doğada natürel halde bulunan, zirai işleme maruz kalmamış, insana faydalı, kaliteli ve güzel bir ürün olan organik pamukdan elde edilen ipliğin ayrıcalıkları göz ardı edilemez durumdadır..

Titiz çalışmaların ürünü olan bu özel pamuktan elde edilen iplikler:

Çevre ve insan dostu,

Çok sağlıklı,

Diğer ipliklere göre daha yumuşak, çok daha dayanıklı ve dolayısıyla çok daha kalitelidir.
DAVAS TEKSTİL , %100 organik pamuklu iplikler üreterek doğal ortamın korunmasına destek sağlamaktadır.

  

 

DAVAS GES SANTRALİ

Davas Tekstil firması olarak tesislerimizdeki enerjinin bir kısmını 3,000 kwh lik güneş enerji panelleri ile çatımızda üretiyoruz. Üretilen enerji tesislerimizde doğrudan kullanılmaktadır. Bu sayede sürdürülebilir enerji kaynaklarına ve doğaya elimizden geldiğince katkıta bulunmaya çalışıyoruz.